Wprowadzamy na rynek pralniczy nowe rozwiązania techniczne. Jest to ściśle powiązane z systemami IT dedykowanymi tej branży.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie wprowadzaniu systemu RFiD, który łączy zakłady pralnicze z ich Klientami.

RFID z języka angielskiego  - Radio- Frequency Identification. To rodzaj technologii wykorzystującej fale radiowe niezbędne do przekazywania danych z chipu (etykieta RFID). Identyfikacja następuje poprzez czytnik.

Opisana technologia daje szansę na odczytanie informacji z chipu do kilkudziesięciu centymetrów odległości od anteny czytnika przy jednoczesnej identyfikacji wielu innych etykiet usytuowanych w polu odczytu.

Bezdotykowa identyfikacja tekstyliów

Wykorzystujemy tu technologię RFID. W celu dokonania identyfikacji, do każdej pojedynczej sztuki bielizny, przymocowany zostaje chip/ tag. W czasie transportu bielizny brudnej do pralni, a także podczas kompletowana bielizny czystej dla Klienta – czynności te odczytane są przez unikatowy system anten. Całe zdarzenie zdawania i odbioru tekstyliów zapisywane jest dzięki funkcjonalnemu systemowi elektronicznemu. Dostęp do tego systemu w trybie on-line za pomocą odpowiedniego programu komputerowego ma zarówno Klient jak i Pralnia.

Główne atrybuty bezdotykowego systemu identyfikacji :

  1. Sposobność monitoringu ilości cykli prania oddzielnie w przypadku każdej sztuki bielizny.
  2. Wykluczenie ewentualnego rozprzestrzeniania się patogenów chorobotwórczych wśród pracowników pracujących przy brudnej bieliźnie.
  3. Szczegółowy zapis ilości asortymentu przekazywanego do prania.
  4. Oszczędności ekonomiczne związane z ograniczeniem zatrudnienia (obsługa magazynu bielizny brudnej).

Oto wymogi, które spełniają nasze chipy/tagi:

  • działają w paśmie HF zgodnie z normą ISO 18000-3/ technologia informacyjna identyfikująca radiowa RFiD dla zarządzania towarem część 3: Parametry dla bezprzewodowej komunikacji radiowej przy 13,56 MHz,
  • zgodne z normą ISO 15693;
  • odporność na min. 200 cykli prania, suszenia, maglowania, prasowania,
  • gwarancja bezpieczeństwa zastosowania chipów dla ludzi i sprzętu elektronicznego takiego jak rozrusznik serca, defibrylatory, itp.